kniha

M&M growl

Confusticate and bebother my overly intelligent and efficient characters! How is one supposed to keep something a secret, while also getting everyone where they need to be - and not have them look like complete trolls?

(aneb omlouvám se, ta kapča ještě chvilku potrvá...)
kniha

Missiles & Magic - From the beginning (1)

Řekli jste si o to :) Je to dlouhý a bude to ještě delší. Ale tak, tohle je aspoň úvod, který ještě nikdo z vás nečetl. Tak doufám, že pár věcí vysvětlí. Komentáře vítány (samozřejmě), na případné chybky prosím poukazujte, prsty mi jedou občas rychleji, než mozek.

Collapse )

Možná by tu někde mělo být varování, přemnožil se mi tam fluff a cukr, což se v drabblatech nestávalo. Takže asi tak.

feeling, me

Confiteor

Jedna úvaha, která mi vrtá v hlavě od chvíle, kdy jsem se zapojila do pitvání pop-kulturních filmů o superhrdinech:
Věřím, že dobro a zlo nejsou na stejné úrovni.
Věřím, že dobro je silnější a vyhraje, i když se zdá, že všechny výhody jsou na straně zla.
Věřím, že agenti dobra dostávají vše, co potřebují, protože jednají z nesobeckých pohnutek.
Věřím, že zlo se snaží na svoji stranu nahrabat všechny zbraně na které dosáhne, protože si myslí, že pak, třeba, bude mít šanci dobro porazit.
Věřím, že zlo umí své zbraně používat maximálně účinně.
Věřím, že pokud agenti dobra zkusí proti zlu použít jeho vlastní zbraně, selžou.

Zdá se, že v dnešní společnosti je trend na zlo (ať už objektivní, nebo subjektivně vnímané) odpovídat stejnou mincí, nebo nereagovat.
Pokud se rozhodnete zareagovat dobrem (nebo to někomu poradíte), bude to považováno za slabost, ustupování, lezení do zadku, které nás bude akorát omezovat a tomu druhému dá sílu, nebo za ztrátu času, protože toho druhého to přece stejně nezmění, a jeho motivy nás nemusejí zajímat, protože máme vlastních starostí dost a on by nás měl respektovat...

A jo, já vím, že kolikrát je fakt lehčí a tak nějak 'přirozenější' odseknout, nebo ignorovat.
Taky vymýšlím 'trefné' poznámky a comebacky, nebo dokonce nějaký pěkný protiútok.
Taky radši sklopím uši a zrychlím krok.

Ale asi jsem dospěla k tomu, že mě to neba. Že to tak nechci. Že nepovažuju dobro za slabost a že si nechci říkat, že jsem blbá, protože dávám další a další šance.
Chci věřit, že láskou a nesobeckostí lze lidi měnit k lepšímu.
Chci věřit, že každého můžeme pochopit, pokud mu chceme pomoct.
Chci věřit, že i když někoho nechápu, můžu ho mít ráda a prokazovat mu dobro.

A nade všechno ostatní chci věřit, že v tom nejsem a nezůstanu sama.
dance dance

Ostatně soudím...

...že se moje drahé 'Čajovna Babes' musely totálně zbláznit, když mi poslaly takový neskutečný vánoční dárek. Na šaty od Lady V jsem koukala a brousila si zuby už pěkně dlouho. Nikdy nebyly finance a ani výmluva/omluva, proč to vrazit zrovna do těhle šatů... Nicméně dárek mě hrozně potěšil a už plánuju, kam se v nich vydám :)
Dragonovi se taky moc líbí, i když tvrdí, že mi zbytečně ubírají přednosti... no, nevím :D
Collapse )
kniha

Hlasité vděčné skví

Mám ty úplně nejvíc nejlepší kamarádky na světě.

Pořád soudím, že se zbláznily (a ony to potvrzují).

A mám naprosto geniální nové fialové kolopolo.

...ano, všechny tři výkřiky spolu souvisejí.

Zuz, Gwen, ještě jednou moc děkuju!! Jste nejúžasnolepější a nejúžasnoucnější.
feeling, me

Answer for question 4567.

If you could restore one broken relationship from your past, which would it be? Why would you pick that one, and what happened that caused the relationship to deteriorate originally? What's been the best relationship you've ever had, and why was it so special?
I hate losing people. So if I could, I would bring back together the youth group we had some ten years ago. There were about 40 people. They were all brilliant, creative, talented... I loved and still love all of them. Some of them I've grown up with, they were like family to me. Others came along later and our relationships ranged from friendly bickering and jabbing at each other, to genuine fondness and affection. We were great together. Real life got in the way, we all grew up and went our separate ways. Sometimes I feel left behind.

That said, if I had to pick just one particular relationship with one person, I would be going back to 2008. I found the love of my life that year. But I lost one of my friends in the process. That friend was responsible for me getting into the fandom, he showed me how much fun one can have at a convention, introduced me to the idea of cosplaying... and it was him who made sure me and my love crossed paths. We were close, we helped each other and we enjoyed each other's company. He was one of the first people who made me feel truly comfortable in my own skin. To this day I don't rightly understand what happened. Why did he suddenly turn his back on me, pulled away and pushed me so far that our tethers broke. That is a relationship I regret losing the most and although I've tried, it cannot be mended.